40 فیلم ایرانی زیر ذره‌بین کن/ «پله آخر»، «نارنجی‌پوش»، «بغض» از جمله‌ فیلم‌های منتخب

فیلم های ایرانی حاضر در جشنواره فیلم کن

گزارشی از محمد اطبایی در مورد فیلم های ایرانی حاضر در جشنواره فیلم کن :

فیلم سینمایی «نارنجی پوش» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «بغض» به کارگردانی رضا درمیشیان و «پله آخر» کاری از علی مصفا برای حضور در جشنواره کن فرستاده شده‌اند. محمد اطبایی  افزود: این سه فیلم به همراه مستند «کهریزک چهار نگاه» از جمله فیلم هایی هستند که من برای حضورشان در جشنواره کن اقدام کرده ام اما چندان خوشبین نیستم که فیلمی انتخاب شود ما در راستای کارهایی که باید انجام می شد این فیلم ها هم به جشنواره کن فرستاده شدند.

وی ادامه داد: حدود 40 فیلم از سوی ایران به این جشنواره فرستاده شده‌اند اما با توجه به سال گذشته که به اعتقاد کارشناسان فیلم های با کیفیت تری نسبت به امسال در سینمای ایران تولید شدند و در فستیوال کن اتفاقی رخ نداد، امسال امید کمتری برای موفقیت در این فستیوال وجود دارد.

این کارشناس حوزه بین الملل سینمای ایران در ادامه در مورد احتمال موفقیت فیلم های کیارستمی و قبادی خاطرنشان کرد: با توجه به اعتبار و نوع فیلمسازی کیارستمی و همین طور موفقیت های گذشته بهمن قبادی در کن و بازیگر فیلم جدیدش هر دو شانس موفقیت در این جشنواره را دارند به ویژه که در این دوره نانی مورتی رئیس هیات داوران این جشنواره فردی اروپایی است که به سینمای کیارستمی علاقه خاصی دارد و احتمالا نوع داوری ها و برگزیدگان به دلیل ریاست این فرد متفاوت خواهد بود.

ادامه مطلب ادامه مطلب
ادامه مطلب