«پشت کوه‌های بلند» از 9 اردیبهشت جایگزین «مسیر انحرافی» می‌شود

سریال " پشت کوه های بلند " جایگزین سریال " مسیر انحرافی " میشود

 

سریال پشت کوه های بلند

 

مجموعه اپیزودیک«پشت کوه‌های بلند» (اوسنه پادشاهی) به نویسندگی و کارگردانی امراله احمد‌جو و تهیه کنندگی رضا جودی از شنبه 9 اردیبهشت روی آنتن شبکه سه می‌رود.

با اتمام سریال «مسیر انحرافی» از شنبه 2 اردیبهشت ماه مجموعه اپیزودیک «پشت کوه‌های بلند» به کارگردانی و نویسندگی امراله احمد جو و تهیه کنندگی رضا جودی در قالب فانتزی و طنز در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای در گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما تولید شده است.
این مجموعه از 9 اردیبهشت ماه هر شب به جز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت 21:00 به روی آنتن شبکه سه می‌رود. گفتنی است تکرار این مجموعه روزهای بعد ساعت 14:30 و خلاصه هر هفته جمعه‌ها ساعت 16:00 از شبکه سه پخش می‌شود.
«پشت کوه‌های بلند» داستان سامشا با شخصیتی بسیار نزدیک و تقریبا همان حسام بیگ روزی روزگاری را حکایت می‌کند که حالا پادشاه شده و همراه با ملک خاتون شمس وزیر، قشو نسالار و دیگر خدم و حشم معمول پادشاهان برای تفرج ، شکار و خوشگذرانی به اصفهان می آید.
حاکم دست نشانده سامشا در اصفهانکه دور از چشمان سامشا می خواهد پادشاهی را از آن خود کند، با طراحی پیشکارخواجه نعمان تاجر بزرگ اصفهان و کد خدا ی کولیباد را به دارالحکومه دعوت کرده تا با جلب حمایت آنها طرح خود را عملی کنند.معلوم می شود که خواجه نعمان با غرق شدن کشتی هایش در مسیر هند ورشکسته شده و کد خدای کولیباد هم آن سلحشور و جنگجویی که تصور می کردند نیست.قاصد پادشاه سر می رسد که سامشا در انتظار پیشواز حاکم در نزدیکی اصفهان اردو زده است و بنا به خلقیت خاصش وعادت دوران راهزنی هنوز بیابان نشینی و چادر نشینی را به کاخ نشینی ترجیح می دهدو به این جهت کنار رود خانه ی زاینده رود اردوگاهی برایش علم می شود ، حاضر نیست وارد شهر اصفهان شود.
حاکم و پیشکار عاجز و درمانده که نقشه پادشاهی را چه کنند و….
بازیگرانی از جمله محمود پاک نیت ، حسن اکلیلی ، انوشیروان ارجمند ، فردوس کاویانی ، آتش تقی پور، مهوش صبرکن، علیرضا شجاع نوری، مهتاج نجومی، محمد فیلی ، بهروز مسروری، فریدون سورانی ، رحیم هودی ، پرویز بزرگی در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند.
سایر عوامل این مجموعه عبارتند از: مجری طرح: موسسه فرهنگی- هنری میثاق فیلم
مدیر تصویر برداری: آبتین سهامی، مدیر تولید: شهاب علی بخشی، تدوین: مهدی جودی، طراح صحنه و لباس: محسن نوروزی، طراحان چهره پردازی: احسان روناسی-شیوا پاک نیت
موسیقی متن: مانی جعفر زاده، موسیقی صحنه: سینا فرزادی پور-بابک رجبی، صدابردار: حسین حجازی، طراحی و ترکیب صدا: بابک شکیبا، دستیار اول کارگردان: علی جودی
برنامه ریز: مجید فاضلی، عنوان بندی: الهام حسینی و توکا احمد جو و حامد حیدری ، عکس: حکیم عمادی-توکا احمد جو

ادامه مطلب ادامه مطلب
ادامه مطلب